O nás

O nás

Od 1. 4. 2002 existuje náš divadelní spolek jako samostatné občanské sdružení   a  to  pod  názvem  Divadelní  sdružení  Tyl, které má od Města Bakov nad Jizerou v pronájmu prostory Sálu Radnice. S platností od 10.10.2015 jsme se stali spolkem, abychom naplnili literu zákona. Takže už nejsme sdružení, ale Divadelní spolek Tyl! :-)
 
I  když  jsme  v  roce  2013  oslavili  140 let trvání ochotnického spolku v Bakově, věkový průměr našich členů  je daleko nižší, naše  sdružení  čítá  kolem   80 osob, aktivně se zapojuje do samotné divadelní činnosti asi  dvacet  členů.  Mnozí  z  nás  svou činností pokračují v rodinné ochotnické tradici a setkávají se na divadelních prknech se svými rodiči či sourozenci.
 
Hrajeme nejen v Bakově! Kromě letních prázdnin, hrajeme každý měsíc alespoň jedno představení na nějaké štaci - pravidelně nás uvidíte v Mnichově Hradišti, Dlouhé Lhotě, Dobřichovicích, Neratovicích, Mladé Boleslavi, Bělé pod Bezdězem, Sezemicích, Dobrovici.
 
Sem tam se přihlásíme i na nějakou soutěžní přehlídku amatérských souborů. V roce 2014 jsme se zúčastnili postupovky v Rakovníku, kde jsme pobrali ceny za herecké výkony a uznání za řežii.
 
A hlavní důvod, proč to všechno děláme? Máme to rádi!!! :-)